Anvelope de vara Nokian
  • Anvelope de vara Nokian testat un total de 15x
  • Locatia medie a anvelopei Nokian anvelope vara teste este 6.733
  • Privire de ansamblu asupra cele mai bune anvelope pentru anul 2014 Vizitaţi pagina de Anvelope de vara.

Nokian H

Nokian Hakka Blue

Nokian Line

Nokian Line SUV

Nokian V

Nokian Z

Nokian Z Sport Utility

Nokian zLine

Nokian zLine SUV


Anvelope de vara Nokian

Nokian H

Letní pneumatiky Nokian H jsou určeny pro výkonné kompaktní vozy a sedany. Hlavní přednosti těchto pneumatik je bezpečnost za všech letních podmínek. Asymetrický profil pneumatik účinně snižuje riziko aquaplaningu a zlepšuje přilnavost na mokré vozovce. Vzorek pneumatiky je velmi podobný jako u Nokian V a je uzpůsoben pro maximální přilnavost a krátkou brzdnou dráhu. Výrazněji se pneumatika od Nokian V liší ve směsi, ze které je vyrobena. Nová směs s vysokým obsahem křemíku zaručuje snížení spotřeby pohonných hmot. V testu ADAC 2010 pneumatika excelovala v hodnocení jízdy na mokru a suchu a nadprůměrně si vedla i v kategorii spotřeby, což jí nakonec zajistilo druhé místo v testu.


Nokian V

Letní pneumatika Nokian V je koncipována pro vysoké rychlosti a je proto určena pro výkonné sedany. Vzorek profilu pneumatiky je velmi podobný jako u Nokian H, výraznější rozdíly jsou patrné na směsi, ze které jsou pneumatiky vyrobeny. Pneumatiky Nokian V jsou oproti Nokian H určeny pro výkonnější vozy a zajišťují lepší stabilitu, přilnavost a rezistenci proti aquaplaningu. V testu ADAC 2013 se Nokian V mezi pneumatikami ve stejném segmentu umístil na třetím místě, ačkoliv pneumatika neoplývá nikterak mimořádnými úspornými vlastnostmi, kvalitní jízdní vlastnosti na suchu i mokru ji řadí mezi nadprůměr.

Nokian Line

Výkonná letní pneumatika Nokian Line je určena především pro výkonnější automobily. Pneumatika je velmi přizpůsobivá výkyvům v letních měsících a bravurně zvládá jízdu po mokré vozovce. Díky nízkému valivému odporu pneumatika snižuje spotřebu paliva. V testu ADAC 2013 se model Nokian Line umístil na sedmém místě. Dobře se pneumatice vedlo v oblasti úspornosti a jízdě na mokru, celkově však Nokian Line zaostává za absolutní špičkou.


Nostru rating mediu: 14.267 ze 20 ()
Rating mediu testanvelope.eu
-->
TOPlist